V sobotu 30. července se na Farské louce konal II. ročník Srazu historických vozidel pod záštitou Města Lomnice nad Lužnicí. I přes ranní deštivé počasí přijelo 94 účastníků se svými motorovými i nemotorovými vozidly vyrobenými před rokem 1990. Návštěvníci tak mohli obdivovat celkem 108 nádherných strojů - 53 automobilů, 40 motocyklů, 11 traktorů a 4 vozidla pro děti.

Vedle skutečných vozidel si návštěvníci mohli prohlédnout také stacionární a rádiem řízené modely automobilů v měřítku 1:8 a 1:10 Martina Kličky, který zde poodhalil tajemství jejich výroby, a nechal zájemce, především ty mladší, aby si s modely zajezdili. Kromě vozidel byla k vidění také sbírka motorových pil Josefa Hamerníka.

Díky štědrosti sponzorů a hlasujícím divákům jsme v závěru akce ocenili nejen 12 majitelů těch nejhezčích vozidel, ale také spoustu vylosovaných diváků. Někteří si tak mohli naživo vyzkoušet spolujízdu v závodním speciálu Škoda 130 LR posádky Jan Frei (řidič) a Roman Maryška (navigátor) z klubu Radouň Motorsport pod vedením Petra Michálka. Na jiné čekala sladká odměna v podobě dortu od Dagmar Němcové - Šťastný jídlo, která navíc svými dobrotami rozšířila nabídku místního občerstvení. Poukázka na zkrášlení v Kadeřnictví GK od Gabriely Kopřivové jistě také potěšila. Další hodnotné ceny věnovaly firmy

  • Bohemia Regent s.r.o.
  • Nicotrans a.s.
  • Slatinné lázně Třeboň s.r.o.
  • Mini Mlékárna Mláka
  • KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.
  • U+M Servis s.r.o.

Hudební produkci zajišťoval Petr Klečka s moderátorem Robertem Nóvákem pod značkou my2sound, odpolední program okořenila živým vystoupením kapela Ševětínka. O občerstvení se postarala fy. Lucullus. Technické zázemí zajistila Správa a údržba majetku města Lomnice nad Lužnicí.

Děkujeme především majitelům vozidel, kteří zde předvedli jedinečné a vzácné historické stroje, a neváhali vyrazit k nám do Lomnice, a to i z velké dálky. Dále děkujeme sponzorům, účinkujícím a všem, kteří se podíleli na organizaci a průběhu této akce. Díky patří také všem návštěvníkům, jejichž hojná účast a dobrovolná finanční podpora nám dodávají chuť a sílu zorganizovat další ročník.